top of page

Daria Nawój powołana na Mistrzostwa Europy w Graz!

Nasza podopieczna Daria Nawój otrzymała powołanie do składu reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy Juniorów w konkurencji wspinaczki bouldering.

Daria Nawój powołana do reprezentacji na Mistrzostwa Europy 2022 w boulderingu, fot. A. Kamiński


Zawody odbędą się w austriackim Graz w dniach 3-6 sierpnia br., zawodniczka Sportivy rywalizować będzie w najstarszej kategorii wiekowej młodzieżowców. Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu powołał na te zawody dziesięcioosobowy skład zawodników. Oficjalny komunikat znajduje się tu >>


Daria to świeżo upieczona mistrzyni Polski młodzieżowców w konkurencji bouldering (Kraków, 02.07). Z powodzeniem startuje również w dwóch pozostałych konkurencjach wspinaczki: prowadzeniu i na czas, w których także podczas tegorocznych mistrzostw wywalczyła pozycje medalowe.

Mistrzyni Polski młodzieżowców w boulderingu, Daria Nawój, fot. A. Kamiński


Wspierana przez Decathlon Tarnów zawodniczka przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry narodowej w Zakopanem, które stanowi jeden z ostatnich etapów przygotowań do mistrzostw Europy. Po zgrupowaniu uda się na kilkudniowy obóz klubowy w skałkach Jury Północnej, po którym nastąpi wyjazd z reprezentacją do Austrii.

102 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page