top of page

Daria Nawój dwudziesta trzecia w Mistrzostwach Europy

W miniony weekend w austriackim Graz rozegrano tegoroczne Mistrzostwa Europy w kategoriach juniorskich w konkurencji wspinaczki bouldering. Dobry start w tej imprezie zanotowała zawodniczka naszego klubu Daria Nawój, która w kategorii młodzieżowców uplasowała się na dwudziestym trzecim miejscu.

Daria Nawoj w Graz, fot. arch. Sportiva


Daria podczas eliminacji uzyskać wynik trzech zon w dwudziestu trzech próbach, co zapewniło jej ostatecznie dwudzieste trzecie miejsce spośród trzydziestu pięciu uczestniczących w zawodach zawodniczek. Niewiele zabrakło do awansu do rundy półfinałowej, do której awansowało dwadzieścia najwyżej sklasyfikowanych młodzieżówek. Warto podkreślić, że Daria jest młodszym rocznikiem w młodzieżowcach, przed nią jeszcze kolejny rok startów w tej kategorii.


Daria to tegoroczna mistrzyni Polski w konkurencji bouldering, dzięki temu rezultatowi otrzymała powołanie do reprezentacji Polski na zawody w Graz. Sam udział w imprezie tej rangi jest sporym wyróżnieniem, dla naszej młodej i ambitnej zawodniczki było to cenne doświadczenie.

Oficjalne wyniki zawodów na stronie IFSC >>

64 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page