top of page

Daria Nawój druga w Pucharze Polski młodzieżowców w boulderingu

W minioną sobotę w Krakowie miała miejsce inauguracja pucharowej rywalizacji we wspinaczce sportowej w konkurencji bouldering dla kategorii seniorów i młodzieżowców. Dobry start zanotowała reprezentantka naszego klubu Daria Nawój, która od tego sezonu startuje w kategorii młodzieżowców (18-19 lat).

Daria Nawój podczas PP w Krakowie, fot. Tomasz Szkatuła,


Zawody Pucharu Polski w boulderingu odbyły się przy okazji Avatar MMA – zawodów boulderowych zorganizowanych na 10-cecie AVATARA, gdzie zawodnicy rywalizowali w ciekawej połączonej formule zawodów towarzyskich i PZA.


Pierwsze zawody sezonu Daria zakończyła na rundzie eliminacyjnej, pokonując czternaście problemów i piętnaście zon z dwudziestu przygotowanych boulderów. Wynik ten zapewnił Darii drugie miejsce w rywalizacji młodzieżowców, dziewiątą pozycję w klasyfikacji seniorów PZA i jedenastą w klasyfikacji masters.

Daria Nawój podczas PP w Krakowie, fot. Tomasz Szkatuła,


Kolejne zawody Pucharu Polski odbędą się w najbliższy weekend w Tarnowie. Na piątek osiemnastego marca zaplanowana jest rywalizacja w konkurencji na czas w kategoriach jurorskich i seniorskich na ściance ANS (dawna PWSZ) w Tarnowie, sobota i niedziela to zmagania juniorów w konkurencji prowadzenie na ściance TOSiR. W obu konkurencjach wystartują zawodnicy naszego klubu.


Wyniki w kategorii młodzieżowców:

  1. Bianka Janecka, KW Częstochowa,

  2. Daria Nawój, KS Sportiva,

  3. Martyna Ciechanowska, Skarpa Bytom,

  4. Zuzanna Mientus, Skarpa Bytom,

  5. Wiktoria Stelmaszczyk, ŚKA,

  6. Natalia Fajfer, KW Bielsko Biała,

  7. Nikola Bród, KWS Klif Tarnowskie Góry,

  8. Lena Czuba, Avatar,

  9. Ula Dobrzyniecka, Alpika,

Udział i przygotowania zawodników KS Sportiva do zawodów Pucharu Polski są współfinansowane z budżetu Miasta Tarnowa.

86 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page