top of page

Daria Nawój brązową medalistką Mistrzostw Polski w boulderingu

Nasza zawodniczka Daria Nawój, wspierana przez Decathlon Tarnów, Simond Chamonix, wywalczyła wczoraj brązowy medal Mistrzostw Polski w boulderingu w kategorii juniorek. Oskar Szalecki uplasował się na dziewiątej pozycji, Tosia Tarczoń była trzydziesta trzecia.

Podium juniorek MP w Rzeszowie, od lewej: Kinga Pałka, Maria Lipkowicz, Daria Nawój, fot. A. Kamiński


Mistrzostwa w kategoriach juniorskich odbyły się na rzeszowskiej ściance FlyWall, nasz klub reprezentowało troje zawodników w trzech kategoriach: młodzik (Tosia), junior młodszy (Oskar) i junior (Daria). Do rundy finałowej awansowała tylko Daria Nawój, która w eliminacjach pokonała wszystkie problemy i sklasyfikowana została na drugiej pozycji.

Daria Nawój w finale Mistrzostw Polski, fot. A. Kamiński


Finałowe problemy były już sporo trudniejsze od tych z eliminacji, najlepsze zawodniczki finału uzyskały tylko dwa topy. Daria z jednym topem i czterema bonusami ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu. Jest to kolejna pozycja medalowa młodej tarnowianki w tym sezonie.


Kolejne zawody odbędą się w połowie lipca. Mistrzostwa Polski seniorów rozegrane zostaną 17-18 lipca w Gliwicach w konkurencji prowadzenie i na czas.


'Wyniki juniorek MP:

  1. Maria Lipkowicz, KW Agama,

  2. Kinga Pałka, KU AZS PWSZ Tarnów

  3. Daria Nawój, KS Sportiva.
78 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page