Daria Nawój siódmą zawodniczką Mistrzostw Polski w boulderingu

W minioną sobotę w Krakowie na ściance Bronx odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów we wspinaczce sportowej w konkurencji bouldering. Nasz klub reprezentowała Daria Nawój, która w tych zawodach wywalczyła siódme miejsce.

Niewiele zabrakło do awansu do rundy finałowej, Daria z ilością trzech topów i pięciu bonusów uplasowała się tuż pod kreską gwarantującą awans. Zabrakło niestety jednego bonusa. Zawody skupiły obecną krajową czołówkę zawodniczek i zawodników, w imprezie wystartowało siedemnaście kobiet i czterdziestu dziewięciu mężczyzn.

Mistrzami Polski zostali Barbara Wójcik z Speleoklubu Świętokrzyskiego i Kamil Ferenc z KS Korona. Srebrne medale wywalczyli Maja Oleksy z AZS AT Tarnów i Piotr Niźnik z KS Korona, brązowe medale trafiły do Bianki Janeckiej z KW Częstochowa i Jakuba Ziętka z KW Bielsko.

Weekend wcześniej, podopieczni KS Sportiva rywalizowali również w rozgrywanych na krakowskim Avatarze zawodach towarzyskim Krak’em All 2023. Daria Nawój wywalczyła w tych zawodach dziesiątą lokatę, Filip Tutaj uplasował się na 94 miejscu. Ela Czapla zajęła 129 miejsce, Martyna Nowak na 167 miejsce, zaś Martyna Wójcik uplasowała się na 172 miejscu.

Starty Darii Nawój w MP seniorów współfinansowane są z budżetu miasta Tarnowa.