top of page

Oskar Szalecki trzecim najlepszym zawodnikiem Europy!

Zaktualizowano: 4 sie 2021

Z dumą informujemy, że nasz zawodnik, junior młodszy Oskar Szalecki wywalczył brązowy medal w finałowej edycji Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce na czas, tym samym zapewnił sobie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pucharowej rywalizacji w 2021 roku. Jest to świetny rezultat podopiecznego Edyty Ropek, który dopiero stawia pierwsze kroki w międzynarodowej rywalizacji.


Finałowa edycja pucharu Europy odbyła w Żylinie na Słowacji, na ściance wspinaczkowej La Skala. Zawodnicy specjalizujący się we wspinaczkowych sprintach rywalizowali na piętnastometrowej ściance służącej do bicia rekordu świata w czasówkach.


Oskar pewnie awansował do rundy finałowej, plasując się po eliminacjach na trzeciej pozycji. W ¼ finału pokonał reprezentanta Niemiec Finna Altermollera, stosunkiem czasów 8,13 s. do 10,08 s. W kolejnej fazie finału nasz zawodnik popełnił niewielki błąd, oddając prowadzenie reprezentantowi Włoch Ludovico Borghi – 7,66 s. do 9,26 s. W walce o brązowy medal Oskar Szalecki spotkał się z innym reprezentantem naszego kraju Janem Swędem, zwyciężając ten pojedynek stosunkiem czasów 7,49 s. do 8,83 s. i zajmując trecie miejsce rywalizacji. Edycję w Żylinie zwyciężył Włoch Ludovico Borghi, przed swoim rodakiem Juri Villa.


Zawody w Żylinie były ostatnią tegoroczną edycji pucharowej rywalizacji, dzięki dobrym startom zawodnik Klubu Sportowego Sportiva zapewnił sobie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Juniorów 2021. Zdobywcą pucharu został Ludovico Borghi z Włoch, drugi był Hiszpan Alejo Bernabe Fernandez, trzeci Oskar Szalecki.


Gratulacje Oskar!


W Żylinie, rozegrano również rywalizację w konkurencji prowadzenie. Świetnie zaprezentowała się zawodniczka KU AZS PWSZ Tarnów Maja Oleksy, zdobywając srebro w kategorii juniorek młodszych. Mniej szczęścia miały zawodniczki w kategorii juniorek: Kinga Pałka z KU AZS PWSZ Tarnów uplasowała się na piętnastym miejscu, Daria Nawój z KS Sportiva na osiemnastym miejscu.


Oficjalne wyniki rywalizacji: www.ifsc-climbing.com

54 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page