top of page

Oskar Szalecki ósmy w Mistrzostwach Świata Juniorów

W rozegranych 30 sierpnia mistrzostwach świata juniorów młodszych we wspinaczce na czas, bardzo dobrze zaprezentował się podopieczny trenerki Edyty Ropek, zawodnik KS Sportiva Oskar Szalecki. Oskar awansował do ścisłego finału mistrzostw, w którym wywalczył wysoką ósmą lokatę, plasując się wśród czołówki najlepszych zawodników naszego globu. Rywalizację dziewcząt zwyciężyła Daria Marciniak!

Reprezentacja Polski we wspinaczce na czas, od lewej: Arlena Sznajder, Oskar Szalecki, Daria Marciniak i Andrzej Kajdan (trener). Fot. Arch. Andrzej Kajdan.


Dla Oskara start w Woroneżu (Rosja) był debiutem w zawodach rangi mistrzostw świata. W kategorii chłopców juniorów młodszych poziom sportowy był niezwykle wyśrubowany, a czasy jakie uzyskiwali młodzi zawodnicy, wymagały pełnego zaangażowania i walki na każdym etapie zawodów.


Oskar do finału awansował na dziewiątej pozycji, zwyciężając następnie bieg w 1/8 finału z wyżej rozstawionym Amerykaninem Richardem Li. W ¼ finału Oskar trafił w parze na Kirilla Koldomova, jak się później okazało zwycięzcę rywalizacji w tej kategorii – ten bieg niestety był ostatnim pojedynkiem Oskara, zaś uzyskany czas 7,57 s. pozwolił na sklasyfikowanie Polaka na ósmym miejscu.


Świetny start zanotowała koleżanka Oskara z reprezentacji, Daria Marciniak wywalczyła złoty medal w rywalizacji juniorek młodszych – warto podkreślić, że jest to jedyny wynik medalowy zawodników Reprezentacji Polski. Druga z Polek Arlena Sznajder uplasowała się na dziewiątej pozycji.


Oficjalne wyniki rywalizacji:


Nagranie z finałów MŚ juniorów młodszych


32 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page