top of page

Nasi zawodnicy rywalizowali w Pucharze Regionalnym w boulderingu – Rzeszów 2021

W minioną sobotę na ściance wspinaczkowej Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego odbyła się druga edycja Pucharu Regionalnego we wspinaczce sportowej – konkurencja bouldering.

W zawodach wystartowała czteroosobowa reprezentacja naszego klubu. Swój debiut w zawodach wspinaczkowych zaliczyła najmłodsza reprezentantka sekcji, sześcioletnia Agatka Lipska. Agatka świetnie radziła sobie z przygotowanymi problemami dla kategorii skrzatów – zdobyła siedem topów i dziewięć bonusów, plasując się na szóstym miejscu.


Nasi młodzicy Antonina Tarczoń i Filip Tutaj dzielnie walczyli w eliminacjach, Tosia zdobyła pięć topów i pięć bonusów, Filip cztery topy i pięć bonsów, Ostatecznie Tosia zajęła dziewiąte miejsce, Filip po awansie do finału uplasował się na szóstej pozycji.

Najbliżej podium pucharowej rywalizacji był nasz najstarszy reprezentant, junior młodszy Eryk Nawój. Eryk po zdobyciu wszystkich topów w eliminacjach, pewnie awansował do finału, w którym ostatecznie zajął czwarte miejsce.


Kolejne zawody Pucharu Regionalnego odbędą się czwartego i piątego grudnia w Krakowie. Pełne wyniki rywalizacji na stronie PZA.


111 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page