top of page

Dwa medale Darii Nawój podczas zawodów Pucharu i Mistrzostw Polski młodzieżowców

W miniony weekend w Toruniu odbyły się zawody Pucharu i Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej w kategoriach wiekowych seniora i młodzieżowcach. Dobry start odnotowali zawodnicy KS Sportva Tarnów Daria Nawój i Bartłomiej Podlewski.


Daria Nawój srebrną medalistką Pucharu Polski młodzieżowców w prowadzeniu, fot. Olek Urbański


Bardzo dobrze dysponowany Bartłomiej Podlewski podczas tych zawodów trzykrotnie uzyskiwał czasy lepsze od swojej życiówki, ustanawiając ostatecznie nowy rekord z czasem 6,82 sekundy. Niestety zabrakło nieco szczęścia i nasz zawodnik sklasyfikowany został na piątej pozycji w rywalizacji Mistrzostw Polski seniorów we wspinaczce na czas.


Bartłomiej Podlewski z nowym rekordem 6,82 s. na standardzie, fot. Olek Urbański


Nasza wszechstronnie utalentowana zawodniczka Daria Nawój w konkurencji na czas awansowała do ścisłego finału, w którym uplasowała się na siódmej pozycji w klasyfikacji MP seniorek, jednocześnie zostając wicemistrzynią Polski w rywalizacji młodzieżówek. Po jednodniowej przerwie Daria wystartowała w konkurencji prowadzenie, gdzie również awansowała do ścisłego finału Mistrzostw Polski seniorek, plasując się ostatecznie na dziesiątej pozycji mistrzostw oraz zdobywając srebrny medal w klasyfikacji pucharowej dla kategorii młodzieżowców.Daria Nawój podczas startu w finale Mistrzostw Polski seniorek, fot. Olek Urbański


Kolejne zawody z udziałem naszych podopiecznych odbędą się w dniach 17-18 czerwca w Łodzi.


Daria przed startem w finale MP seniorek w prowadzeniu, fot. Olek Urbański

Daria Nawój wicemistrzynią Polski młodzieżowców we wspinaczce na czas, fot. Olek Urbański
33 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page