top of page

Daria Nawój wicemistrzynią Polski we wspinaczkowym trójboju olimpijskim

W miniony weekend w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów we wspinaczce sportowej. Świetnie w zawodach zaprezentowali się zawodnicy tarnowskich klubów sportowych, zdobywając aż pięć medali.

Daria Nawój z srebrnym medalem Mistrzostw Polski seniorek w trójboju olimpijskim, fot. A. Kamiński


Najcenniejszy wynik dla Tarnowa wywalczyła młodziutka zawodniczka KS Sportiva Daria Nawój, zdobywając wicemistrzostwa Polski seniorek we wspinaczkowym trójboju olimpijskim – konkurencji, która za niespełna trzy tygodnie zadebiutuje podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Podczas zawodów w Gliwicach Daria awansowała do ścisłego finału w konkurencji prowadzenie, rywalizowała również w finale w czasówkach – zajmując odpowiednio siódme miejsce w prowadzeniu (drugie wśród trójboistek) i dziesiąte na czas (trzecie wśród trójboistek).

Daria Nawój podczas startu w eliminacjach w konkurencji prowadzenie, fot. A. Kamiński


W konkurencjach indywidualnych medale tradycyjnie zdobywali tarnowscy sprinterzy, dominując podium we wspinaczce na czas. W rywalizacji mężczyzn złoto i srebro wywalczyli zawodnicy KU AZS PWSZ Tarnów Marcin Dzienski i Mikołaj Wróblewski, brąz zdobył Bartłomiej Podlewski z KS Sportiva. W rywalizacji kobiet wicemistrzynią Polski została Anna Brożek, brąz wywalczyła Natalia Kałucka – obie z KU AZS PWSZ Tarnów.

Bartłomiej Podlewski, brązowy medalista MP seniorów na czas, fot. A. Kamiński


W mistrzostwach Polski seniorów debiutowali również dwaj juniorzy młodsi z KS Sportiva – Oskar Szalecki i Eryk Nawój. Oskar awansował do ścisłego finału, plasując się ostatecznie na dobrym ósmym miejscu, Eryk miał mniej szczęścia i sklasyfikowany został na osiemnastej pozycji. W zawodach uczestniczyła również Kinga Pałka z KU AZS PWSZ Tarnów, plasując się na czwartym miejscu w trójboju, dwunastym miejscu w czasówkach i dziewiątym w prowadzeniu.

Oskar Szalecki na prawej drodze podczas startu w czasówkach, fot. A. Kamiński


Zmagania we wspinaczce sportowej będzie można podziwiać podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zawody rozegrane zostaną w dniach 3-6 sierpnia 2021. Polskę reprezentuje lublinianka, zawodniczka KW Kotłownia Aleksandra Mirosław.


23 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page