top of page

Daria Nawój Mistrzynią Polski 2022 w boulderingu i dwuboju olimpijskim!

Dnia drugiego lipca w Krakowie rozegrano Mistrzostwa Polski młodzików, juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców w konkurencji wspinaczki bouldering. Zawody były jednocześnie pierwszą w historii dyscypliny klasyfikacją mistrzowską dwuboju olimpijskiego, obejmującego właśnie bouldering oraz konkurencję prowadzenie, która rozegrana została dwa tygodnie wcześniej w Łodzi.

Podium MP 2022 w boulderingu, od lewej: Bianka Janecka, Daria Nawój, Zuzanna Mientus, fot. A. Kamiński


Rewelacyjnie podczas mistrzostw zaprezentowała się nasza zawodniczka Daria Nawój, która na drugiej pozycji awansowała do rundy finałowej w kategorii młodzieżowców. W finale świetnie poradziła sobie z przygotowanymi problemami zwyciężając Mistrzostwo Polski 2022 (w klasyfikacji międzynarodowej Daria zajęła drugie miejsce, tuż za Darią Nesterenko z Ukrainy).

Daria na pierwszym problemie finałowym, fot. A. Kamiński


Daria wywalczyła również złoty medal (ex aequo z Zuzanną Mientus) Mistrzostw Polski 2022 w dwuboju olimpijskim, nowej konkurencji wspinaczkowej, która zadebiutuje podczas Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu.


Udany start w mistrzostwach zanotował również Eryk Nawój, plasując się w rywalizacji juniorów młodszych na czternastej pozycji.


Pełne wyniki zawodów na stronie PZA >>

Eryk Nawój podczas eliminacji Mistrzostw Polski w boulderingu, fot. A. Kamiński68 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page