top of page

Daria Nawój i Bartłomiej Podlewski w kadrze narodowej PZA na sezon 2022

Z nieukrywaną dumą informujemy, że dwoje zawodników naszego klubu otrzymało powołania do Młodzieżowej Kadry Narodowej Polskiego Związku Alpinizmu na sezon startowy 2022. Daria Nawój i Bartłomiej Podlewski w minionym roku uzyskali wysokie wyniki sportowe w zawodach rangi Mistrzostw Polski, dzięki którym po raz kolejny znaleźli się w gronie najlepszych zawodników naszego kraju.

Dla Bartka sezon 2021 był przełomowym pod wieloma względami. Bartek startując w rywalizacji seniorów wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski (Gliwice, 07.2021) w konkurencji wspinaczki na czas, jednocześnie podczas tych zawodów ustanawiając swój rekord życiowy na drodze do bicia rekordu świata z czasem 6,99 s. Dla naszego zawodnika miniony rok to także rozpoczęcie studiów na Politechnice Krakowskiej oraz nawiązanie współpracy z trenerem lekkoatletyki Maciejem Gizą, który wspiera szkolenie klubowe Bartka.

Daria w minionym sezonie rywalizowała w kategorii juniorek, jak również coraz śmielej radziła sobie w rywalizacji seniorskiej. Wszystkie zeszłoroczne wyniki tej młodej zawodniczki bardzo nas cieszą, zarówno pozycje medalowe, jak i miejsca poza podium – zebrane doświadczenia są niezwykle cenne. W 2021 roku Daria wywalczyła w zawodach Mistrzostw Polski: brąz seniorek w boulderingu (Lublin, 05.2021), brąz juniorek w boulderingu (Rzeszów, 07.2021), srebro seniorek w trójboju (Gliwice, 07.2021), brąz juniorek w trójboju (Tarnów, 10.2021). Zeszłoroczny sezon to także dla Darii coraz więcej doświadczeń w skalnej wspinaczce, eksploracja kolejnych rejonów przynosi coraz lepsze rezultaty w stylu OS (7a+) i RP (7b).

Gratulujemy naszym zawodnikom powołania do kadry, trzymamy kciuki za dalszy rozwój i radość z realizowanej pasji!


30 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page