top of page

3 x złoto dla Sportivy! Taki sztosik w weekendowym Pucharze Polski we wspinaczce.

Cóż to był za emocjonujący weekend, wspaniała walka w wykonaniu wszystkich zawodników naszej sekcji wspinaczkowej! Zmagania zwieńczone czterema wysokimi miejscami w rywalizacji w pierwszym w tym sezonie Pucharze Polski w czasówkach i prowadzeniu. Zawody odbyły się na dwóch tarnowskich ściankach wspinaczkowych, zmagania w czasówkach rozegrane zostały w piątek 18 marca na ANS Tarnów (dawna PWSZ), prowadzenie w sobotę i niedzielę 19-20 marca na TOSiR. Ale po kolei.

Tosia Tarczoń, droga prawa, fot. A. Kamiński


Rewelacyjny start odnotowała nasza najmłodsza reprezentantka Antonina Tarczoń, która po raz pierwszy w karierze wywalczyła złoty medal Pucharu Polski zwyciężając w rywalizacji młodziczek w konkurencji na czas. Zgodnie z regulaminem PZA wynik ten zapewnia jej powołanie do Kadry Narodowej we wspinaczce sportowej.

Eryk Nawój, fot. W. Podlewski


Kolejne złoto, w zmaganiach juniorów młodszych, wywalczył Eryk Nawój, który jednocześnie podczas tych zawodów ustanowił swój nowy rekord życiowy na drodze do bicia rekordu świata w czasówkach z czasem 8,241 s. Eryk także spełnił kryteria powołania do kadry.

Daria Nawój, fot. W. Podlewski


Trzeci złoty krążek wywalczyła Daria Nawój w zmaganiach młodzieżowców, również ustanawiając swój rekord życiowy na drodze IFSC z czasem 10,06 s. Warto podkreślić, ze Daria rywalizowała podczas wszystkich trzech dni pucharowych zmagań, awansując do wszystkich rund obu konkurencji wspinaczki! Daria jest już zawodniczką kadry narodowej, ale jak wszystko na to wskazuje jeszcze długo nią pobędzie ;)

Bartłomi9ej Podlewski, fot. W. Podlewski


Nieco mniej szczęścia miał Bartłomiej Podlewski, który po dobrym awansie do finału seniorów, wygranym pierwszym pojedynku i awansie do najlepszej ósemki zawodów, pechowo odpadł od ściany w kolejnej fazie finałowych pojedynków. Ostatecznie Bartek sklasyfikowany został na 5 miejscu klasyfikacji PP (8 miejscu klasyfikacji międzynarodowej).


W zawodach na czas uczestniczył również junior młodszy Filip Tutaj, dla którego start w pucharze były dobrą nauką i zdobywaniem doświadczenia startowego.

Tosia Tarczoń w eliminacjach prowadzenia, fot. A. Kamiński


Kolejne dwa dni zmagań w Pucharze Polski to rywalizacja w konkurencji prowadzenie, w której uczestniczyły dwie nasze reprezentantki: Antonina Tarczoń i Daria Nawój. Tośka swoje zmagania skończyła na etapie eliminacji młodziczek plasując się ostatecznie na trzydziestym miejscu.

Daria Nawój na drodze półfinałowej PP w prowadzeniu, fot. A. Kamiński


Daria walczyła we wszystkich trzech rundach prowadzenia (eliminacje, półfinał i finał) w kategorii młodzieżowców, oddając świetny start w rundzie półfinałowej, gdzie uzyskała najlepszy wynik na drodze. Nieco mniej szczęścia Daria miała w finale, jednak ostatecznie to miejsce z półfinału zapewniło jej świetne trzecie miejsce w klasyfikacji PP w prowadzeniu (4 miejsce w klasyfikacji międzynarodowej)!


Wielkie brawa nalezą się również podopiecznym naszej trenerki Edyty Ropek z klubów KS Move i KS Korona z Krakowa. Maciek, Gabriel, Zuza, Ola, Kinga (KS Move), Robert i Daria (KS Korona) znakomicie walczyli w rywalizacji na czas, poprawiając swoje rekordy życiowe, zaś Zuzia i Maciej wywalczyli srebrne medale w kategorii młodzików Pucharu Polski. Wielkie brawa!154 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page