top of page

Sukcesy naszych zawodników w Pucharze Polski 2021

Trzy dni zawodów, dwie konkurencje i wspaniałe wyniki podopiecznych Edyty Ropek i Arkadiusza Kamińskiego. To był intensywny weekend startów dla zawodników, którzy podczas zawodów w Gliwicach reprezentowali nasz klub #Sportiva we wszystkich kategoriach wiekowych w obu konkurencjach wspinaczki sportowej.


Wielkie gratulacje dla Oskara Szaleckiego, który wywalczył złoty medal w konkurencji na czas, ustanowił nową życiówkę 7,34 s. i potwierdził poziom sportowy wymagany podczas kwalifikacji na Mistrzostwa Europy juniorów w Rosji. Oski rywalizował również w konkurencji prowadzenie, w której zajął wysokie dziewiąte miejsce.

Brawa dla Darii Nawój, która po raz pierwszy w karierze stanęła na podium w rywalizacji w prowadzeniu. Trzecie miejsce Pucharu Polski to wspaniały sukces i potwierdzenie ogromnej woli walki naszej zawodniczki. Daria uplasowała się również na piątej pozycji w klasyfikacji seniorek.

Gratulacje dla Bartka Podlewskiego, który od tego sezonu jest „pełnoprawnym” seniorem. W rywalizacji na czas Bartek pewnie awansował do finału, oddając dobre biegi (7,16 s. / 7,05 s.) i ostatecznie plasuje się na wysokiej czwartej pozycji wśród najlepszych zawodników naszego kraju.

Udany debiut zanotowała również nasza młodziczka Antonina Tarczoń. Startując po raz pierwszy w życiu w zawodach Pucharu Polski wywalczyła świetne czasy w konkurencji na czas, kilkukrotnie podczas tych zawodów poprawiając swój rekord życiowy. Tosia awansowała do finału i ostatecznie plasuje się na bardzo dobrej jedenastej pozycji z oficjalnym rekordem 10,40 s. Tosia startowała również w prowadzeniu, gdzie uplasowała się na trzydziestej piątej pozycji.

Gratulacje dla zawodników z zaprzyjaźnionego z nami Klubu Sportowego Move, szkolonych przez trenera Łukasza Filipiaka. Od jakiegoś czasu pomagamy Oli Kopcińskiej, Kindze Ciombor, Natalii Ostrowskiej i Gabrielowi Kasińskiemu w doskonaleniu swoich umiejętności w konkurencji wspinaczki na czas. Wszyscy oni podczas pucharowego debiutu w kategorii młodzików odnotowali swoje oficjalne rekordy życiowe na „standardzie”. Wielkie brawa!


Oficjalne wyniki Pucharu Polski na stronie PZA >>


82 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page