Zdobywaj punkty w letniej lidze wspinaczkowej

Letnia La Liga - zasady rywalizacji

Ogólne zasady rywalizacji

W każdej edycji uczestnicy mają do pokonania określoną liczbę problemów wspinaczkowych o rożnej trudności. Problemy oznaczone są numerami, z zaznaczonymi chwytami (dwie strzałki) i stopniami (dwie kropki) startowymi oraz miejscami punktowanymi na ściance: Zona (1 pkt.) i TOP (2 pkt.). Wspinaczka na boulderach odbywa się podczas ogólnodostępnych godzin otwarcia ścianki wspinaczkowej La Roca. Każda osoba, która wyrazi chęć udziału w rywalizacji wpisywana jest do ogólnodostępnej tabelki z wynikami – aktualizowane wyniki publikowane są na naszej stronie internetowej i profilu FB.

Punktowane są tylko te próby, które rozpoczęły się z chwytów i stopni oznaczonych jako startowe (pamiętajcie o pozycji startowej). Na boulderach punktowane są chwyty oznaczone jako ZONA i TOP. Chwyt TOP należy utrzymać dwoma rękoma przez minimum trzy sekundy. W rywalizacji nie jest brana pod uwagę liczba prób.

Dodatkowo na ścianie mogą pojawić się chwyty pomocnicze oznaczone jako „X” W przypadku użycia takiego chwytu podczas przejścia do Bonusa lub TOPu zawodnik uzyskuje połowę danej punktacji.

Karta zawodnika i wyniki

Każdy zawodnik biorący udział w zmaganiach ligi otrzymuje indywidualną kartę zawodnika na którą sam wpisuje swój wyniki. Wyniki z indywidualnych kart zawodników przenoszone są do ogólnodostępnej tabeli wyników, która stanowi podstawę do ustalenia ostatecznej klasyfikacji w danej edycji. Oficjalne wyniki i rankingi publikowane są na stronie internetowej La Roca i na profilu FB.

Wyniki w każdej edycji obliczane są na podstawie ilości zdobytych punktów na boulderach. Wyniki w klasyfikacji generalnej obliczane są na podstawie punktów rankingowych przyznawanych za miejsca zajęte w poszczególnych edycjach.

W kwestiach nie uregulowanych w niniejszym komunikacie rację ma zawsze organizator.