La Liga

by Decathlon

Po kilku latach przerwy wracamy do rywalizacji w ramach Tarnowskiej Ligi Wspinaczkowej, w sezonie 2024 startując pod nazwą La Liga. Na ściance La Roca czekają was trzy edycje zmagań, ponad sto dwadzieścia boulderów o różnej trudności, ułożonych z najlepszych chwytów i struktur.


Super wspinanie, dobra zabawa i towarzyski klimat. 

Ogólne zasady ligi

W każdej edycji uczestnicy mają do pokonania określoną liczbę problemów wspinaczkowych o rożnej trudności. Problemy oznaczone są numerami, z zaznaczonymi chwytami (dwie strzałki) i stopniami (dwie kropki) startowymi oraz miejscami punktowanymi na ściance: Zona (1 pkt.) i TOP (2 pkt.). Wspinaczka na boulderach odbywa się podczas ogólnodostępnych godzin otwarcia ścianki wspinaczkowej La Roca. Każda osoba, która wyrazi chęć udziału w rywalizacji wpisywana jest do ogólnodostępnej tabelki z wynikami – aktualizowane wyniki publikowane są na naszej stronie internetowej i profilu FB.

Sędziowanie i punktacja

Punktowane są tylko te próby, które rozpoczęły się z chwytów i stopni oznaczonych jako startowe (pamiętajcie o pozycji startowej). Na boulderach punktowane są chwyty oznaczone jako ZONA i TOP. Chwyt TOP należy utrzymać dwoma rękoma przez minimum trzy sekundy. W rywalizacji nie jest brana pod uwagę liczba prób.

Dodatkowo na ścianie mogą pojawić się chwyty pomocnicze oznaczone jako „X” W przypadku użycia takiego chwytu podczas przejścia do Bonusa lub TOPu zawodnik uzyskuje połowę danej punktacji. Chwyty z naklejką PRO nie mogą być używane przez zawodników z kategorii professional!

Możliwości punktacji
ZONA – 1 punkt (z użyciem EX 0,5 pkt)
TOP – 2 punkty (z użyciem EX 1 punkt)

Karta zawodnika i wyniki

Każdy zawodnik biorący udział w zmaganiach ligi otrzymuje indywidualną kartę zawodnika na którą sam wpisuje swój wyniki. Organizator nie odpowiada za braki w aktualizowaniu kart z wynikami, wszelkie roszczenia z tym związane nie będą rozpatrywane. Wyniki z indywidualnych kart zawodników przenoszone są do ogólnodostępnej tabeli wyników, która stanowi podstawę do ustalenia ostatecznej klasyfikacji w danej edycji. Oficjalne wyniki i rankingi publikowane są na stronie internetowej La Roca i na profilu FB.

Wyniki i nagrody

Wyniki w każdej edycji obliczane są na podstawie ilości zdobytych punktów na boulderach. Wyniki w klasyfikacji generalnej obliczane są na podstawie punktów rankingowych przyznawanych za miejsca zajęte w poszczególnych edycjach. W przypadku miejsce ex aequo dopuszcza się rozegranie superfinału.

W każdej edycji do wygrania są drobne upominki w postaci akcesoriów sportowych i wspinaczkowych. W klasyfikacji generalnej najlepsi uczestnicy, którzy regularnie* uczestniczyli w zmaganiach ligii, uhonorowani zostaną dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami w postaci sprzętu i akcesoriów wspinaczkowych ufundowanych przez naszego partnera Decathlon Tarnów (bony upominkowe o wartości 250 zł, worki z magnezją, karabinki, itp).

Nie masz szans na podium? Mimo wszystko masz szansę wylosować szpej! Wśród tych z Was, którzy będą regularnie* startować w lidze rozlosujemy sprzęt wspinaczkowy. Losowanie odbędzie się podczas wielkiego finału ostatniego dnia zmagań ligi, w obecności uczestniczących w lidze zawodników (osoby nie obecne, nie biorą udziału w losowaniu). W losowaniu biorą udział tylko i wyłącznie regularnie* startujący uczestnicy.

*regularnie – oznacza minimum posiadanie karnetu na 10 treningów (lub dwóch na 5 treningów) zakupionych w miesiącach 01-04.2024. 

W kwestiach nie uregulowanych w niniejszym komunikacie rację ma zawsze organizator.
La Liga – przypominamy, że zmagania mają charakter towarzyskiej rywalizacji.


Głównym partnerem La Liga jest Decathlon Tarnów

Sponsorem rywalizacji jest Good Snack producent chrupek kukurydzianych

Bouldery pierwszej edycji - fotki